Страница 1 от 1

завещание

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2009, 21:28
от maq_ivanova
Аз и сестра ми ще придобием апартамент след смъртта на родителите ни.Преди време сключихме договор с нея,че никой няма да има правато да се разпорежда с него по какъвто и да е начин докато не го придобием след смъртта на нашите.Обаче сестра ми въпреки изричната клауза в д-ра ни е прехвърлила половината си на дъщеря си.Може ли това да бъде оспорено и има ли срок за това?Навежда ме на тази мисъл факта,че никой не може да даде това,което няма,още не можем да се ползваме от наследството.Всъщност за мен нямаше да има особен проблем,че й го е прехвърлила (все пак половината си е нейна)но разбрах,че дъщеря й има някакво намерение да продава,а аз още не искам това.Действително ли е това прехвърляне,може ли да предявя иск и да оспоря(има ли срок) ? Благодаря ви предварително!

Re: завещание

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2009, 14:15
от Гост.
ще придобием апартамент след смъртта на родителите ни.


Болднатото е същественото в поста ви. Какво влагате, вие в него, не мога да гадая.
Но, ако няма никакви книжа в действителност, досежно това ЩЕ- предлагам да си седнете на определените за това телесни части.

Re: завещание

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2009, 15:16
от REVOLUTION
maq_ivanova написа:Аз и сестра ми ще придобием апартамент след смъртта на родителите ни.Преди време сключихме договор с нея,че никой няма да има правато да се разпорежда с него по какъвто и да е начин докато не го придобием след смъртта на нашите.Обаче сестра ми въпреки изричната клауза в д-ра ни е прехвърлила половината си на дъщеря си.Може ли това да бъде оспорено и има ли срок за това?Навежда ме на тази мисъл факта,че никой не може да даде това,което няма,още не можем да се ползваме от наследството.Всъщност за мен нямаше да има особен проблем,че й го е прехвърлила (все пак половината си е нейна)но разбрах,че дъщеря й има някакво намерение да продава,а аз още не искам това.Действително ли е това прехвърляне,може ли да предявя иск и да оспоря(има ли срок) ? Благодаря ви предварително!


Ако действително има такава сделка то тя е нищожна.арг. от чл.26 ЗЗД.Аз обаче не вярвам да има , защото никой нотариус няма да изповяда такава сделка , но знае ли се.Посетете адвокат и се консултирайте , той ще ви обясни всичко подробно.Тук във форума това не е възможно.

П.П.
Междодругото смятам за неморално при живи родители със сестра си да обсъждате наследството. :oops:

Re: завещание

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2009, 15:42
от Гост.
Е що да е нищожна?
А ако е безвъзмездна? Това при положение, че двете щерки се легитимират, като собственици...


п.п. само заради спора, съвсем хипотетично ...

Обаче размислих- знам, че знаеш отговорите. Няма какво да спорим, дори и хипотетично. Няма открито наследство/ това твърдение е с оглед фактологията в поста/, ако ли има последващи договорки между двете сестри- нищожни са, както и всички сделки след това...
Скука.

Re: завещание

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2009, 15:52
от REVOLUTION
poli_g написа:Е що да е нищожна?
А ако е безвъзмездна? Това при положение, че двете щерки се легитимират, като собственици...


п.п. само заради спора, съвсем хипотетично ...


От поста на питащия се разбира , че родителите на сестрите са живи.Вадя този извод от използваната глаголна форма..."ще придобием".Ако родителите бяха починали целия пост е излишен , защото те вече са придобили идеални части от наследството.Сделки върху неоткрито наследство са нищожни , независимо дали са безвъзмездни или не.

Опссс , изправари ме!Разбрахме се. :)

Re: завещание

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2009, 22:38
от katerinakuch
Дано родителите на питащата не прочетат какъв въпрос е задала тя във форума! Горките хора! :twisted: Ако аз съм на тяхно място и прочета подобно нещо и то написано от ръката на собствената ми дъщеря, определено бих се разпоредила приживе с имуществото си и то в полза на други хора!

Re: завещание

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 22:29
от redhat
Очевидно родителите Ви не са прехвърлили собствеността си на Вас и сестра Ви, очевидно са живи, така че сестра Ви не може да прехвърля валидно нещо, което не е нейна собственост.