Мелка, той човекът няма вина за случващото се- определението е необжалваемо отделно от СР ( плодовете на онзи ГПК- бързащият Квазимодо, без оглед цената и резултатите.
rashko написа:Съда с окончателно определение постанови, че 450лв брутен месечен доход разделен на две представлявал достатъчно висока сума и съм могъл спокойно да си позволя адвокат.
Вече горе доло се ориентирах в непознатата за мен обстановка и възнамерявам да се справя. Благодаря ви. Търся насоки да се ориентирам нещата. Желая да прочета и да се запозная с мнения и препоръки. Не зная къде да търся. Насочете ме. В ЗЗД открих някаква пролука и търся начин да се възползвам.
Поредна дупка- взимат се доходите на семейството
, макар да става въпрос за интереси на детето( нали не са в трите задължителни хипотези за назначаване на особен- защо да се бави съдопроизводството
...)
За да не ви допускат правна помощ, правя вероятен извод, че имате развод с наследодателя, чиято наследствена маса е предмет на делбата, и не сте страна по делото( в противен случай би следвало( според мен задължително, ама според мен) да приложат нормата на чл. 29, ал.4).
Вратата е не в ЗЗД( защото вие не сте пълномощник на детето- дълго е за обяснение), а в ЗЗДетето- нормата на чл. 15 ал.1 и ал. 8 са императивни( не, че се спазват- трудно се работи с деца
), но пък те ви препращат към ЗЛС, ГПК и ЗПП- а в последния, както вече споменах- доходите на семейството( пат) са релевантни.
Склонна съм да се обзаложа, че и социален доклад по делото няма изготвен.
Делбените дела са особен вид дела не само с оглед качеството на страните, но и с оглед последиците, и родителят, колкото и да защитава интересите на детето си след като не разполага с правни знания е вероятно възможно да навреди макар и несъзнателно с даденото съгласие. А съдът няма право да се намеси( малко е особено положението, макар и да му е вменено задължение да съблюдава за интересите на децата, то в тези дела ако стори нещо в тази насока ще наруши основен принцип на процесуалния закон за равнопоставеност на страните).
Отделно, ако и когато се стигне до въззивно обжалване как ще защитите интересите на детето? Очаквайки съдът да излезе извън рамката на посоченото в жалбата съгласно чл. 260 т.3? когато са налице ограниченията в 269?
И при касационно обжалване как ще изпълните условието визирано в чл. 284, ал.2?!?
Процесуална (служебна) защита е за хора с минимум възможности( непълнолетното, когато извърши престъпление му се следва задължително адвокат, респективно наказанието е редуцирано сериозно- законодателят се е погрижил да не наруши правата му
), а платената за хора с неограничени такива.
Да си в златната среда не винаги е добре.